Na startu stojí prořídlé pole

a Němka Uschi Dislová i sedminásobná mistryně světa Norka Liv Grete Poiréeová.

šestinásobný světová šampionka Oľga Pylevová poté, co v Turíně neprošla dopingovým testem, se rozhodla raději pro mateřství. Bet365-Klikni pro svůj bonus Stejně jako její krajanka Albina Achátová či vítězka šesti závodů SP Zajcevová, která již vystupuje pod jménem Augustínová. V létě se vydala za slovenského reprezentanta v letním biatlonu Milana Augustina. Narození potomka očekává Češka Kateřina Holubcová i Ruska Olga Nazarovová zda naše Marcela Pavkovčeková. Anna Murínová se po dvanácti sezónách v kolotoči SP rozhodla skončit kariéru.

“Ženský tým je v přerodu.I proto od týmu nečekáme hned velké výsledky. Budeme trpěliví, “říká šéf biatlonového svazu Juraj Sanitra, který pozici trenéra žen přenechal Milanu Gašperčík. Ten se bude ve Švédsku spoléhat zejména na Soňu Mihoková, která stejně koketovala s myšlenkou skončit. “Halinárová nestartuje, do prvních závodů proto kromě Mihoková počítám ještě s Petrou Slezáková, Ľubomíra Kalinová a Zuzanou Hasillovou,” informoval nás z dějiště SP M. Gašperčík. Z kvarteta, které dnes o 13.15 h poběží ve vytrvalostních závodech, bodovala v minulé sezóně jen Mihoková. Zisk 32 bodů jí vynesl 56.místo (Pavkovčeková získala 46 b., Halinárová 47).

Ani ve Švédsku hodně sněhu není, ale závody určitě budou.


“Dosud bylo nad nulou, ale organizátoři navozili umělý sníh. A do rána přece jen přituhlo. Běžet se dá, přestože kolem tratí je jen kopec bláta, “vysvětloval Gašperčík.

Muže bude koučovat Petr Zelinka, který na zítřejší vytrvalostní závod nominoval kvarteto Pavol Hurajt, Marek Matiaško, Pavel Novák a Dušan Šimočko. Rozhodl se tak po kontrolních testech ve švédském Idre, kde Slováci čtyři týdny trénovali. Ani muži loni příliš nezářily, no Matiaškovo páté místo ze ZOH v Turíně ve vytrvalostních závodech zahojilo rány.Marek nakonec se 77 body obsadil v SP 46. příčku. Hurajt jejich nasbíral sedm a skončil až osmdesáté, ale po tréninku s našimi běžeckými esy Bator a Bet365-Zobrazit více href=”http://bet-estonia.com/hrivik-musi-trenovat-s-rangers-ms-se-mu-vzdalili/”>Bet365 poker bonus Bajčičák věří, že se posune výše. “Podstatná bude střelba,” tvrdí Zelinka.

Prvenství v SP obhajuje Němka Martina Glagowová a Nor Ole Einar Björndalen, který už stihl v novém ročníku zvítězit i v čistě běžeckých závodech Světového poháru ve švédském Gällivare na 15 km volnou technikou. Lákat by měly i vyšší odměny za prvenství v jednotlivých závodech. Mezinárodní biatlonová unie navýšila částku na 10 tisíc eur.

1. kolo Östersund (ode dneška do 3. prosince)

2. kolo Hochfilzen (8. – 10.prosince)

3. kolo Osrblie (13. – 17. prosince)

4. kolo Oberhof (3. – 7. ledna)

5. kolo Ruhpolding (10. – 14. ledna)

6. kolo Pokljuka (17. – 21. ledna)

7. kolo Lahti (28. února – 4. března)

8. kolo Holmenkollen (8. – 11. března)

9. kolo Chanty – Mansijsk (15. – 18. března)

Bet365-Registrace zdarma