Lacka čeká na Slovak Open Kanaďan, Hrbatého Čech

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko nasazen jako pátý se v 1. kole budúcotýždňovom hlavní soutěže dvouhry na bratislavském turnaji ATP Challenger Tour ritro Slovak Open (dotace 106 500 eur, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v NTC) setká s Kanďanom Frank Dancevic, v minulosti i 65 . ve světovém žebříčku.

Rozhodl o tom sobotní los. Půjde o první vzájemný duel.Postupující si změří síly s lepším z dvojice Victor Crivoi (Rum.) – Stefan Koubek (Rak.)

Na základě volné karty od organizujícího Slovenského tenisového svazu (STZ) nastupující místní šampión ze sezóny 2005 a finalista ročníků 2004 i 2009 Dominik Hrbatý, který absolvuje soutěžní rozloučenou v rodném městě, začne proti vrstevníkům Jiri Vanek.

S tímto Čechem má z oficiálních mezinárodních zápasů skóre 1: 2. Naposledy se setkali loni v kvalifikaci pařížského antukového grandslamového Roland Garros a 32-letý Bratislavčan prohrál 6: 7 (1), 2: 6. Zajímavostí je fakt, že Vaněk i Lack soupeř Dancevic startují s tzv. chráněným renkigom.

Andrej Martin bude v 1.kole 11. ročníku mezinárodních otevřených mistrovství ČR čelit některému z úspěšných kvalifikanti, Martin Klizan si změří síly s vítězem zářijového trnavského Challengeru Jaroslavem Pospíšilem z ČR (skóre 1: 0) a čtvrtý domácí držitel “wild card” Marek Semjan se pokusí překvapit Itala Simon Bolelliho , šampiona z “ritro” 2007 a někdejšího 36.muže počítačového pořadí, který v pátek v semifinále v Ortisei těsně podlehl Lackovi.

Jednotkou “pavouka” je Rus Teimuraz Gabašvili, dvojkou Ukrajinec Ilja Marčenko, trojkou Francouz Adrian Mannarino a čtyřkou Polák Michal Przysiezny, možný lack čtvrtfinálový soupeř a zároveň jeho protivník v sobotním finále v zmíněném Ortisei (16:00).

Jak agentura SITA již informovala, nakonec nepřicestuje Polák Lukasz Kubot, který se ve středu kvalifikoval po boku Rakušana Oliver Marach na čtyřhru na “výběrovém” šampionát ATP World Tour Finals (21. – 28. listopadu) a dává přednost přípravě na toto vrcholné londýnské akci. Dvouhra – hlavní soutěž – 1.kolo – los (zhor podle “pavouka”):

Teimuraz Gabašvili (1-Rus.) – Roberto Bautista-Agut (Šp.)

Jiří Vaněk (ČR) – Dominik Hrbatý (SR)

Andrej Martin (SR) – kvalifikant

Lukáš Rosol (ČR) – Igor Kunicyn (8-Rus.)

Michal Przysiezny (4- Poľ.) – Daniel Muňoz-De La Nava (Šp.)

Rajeev Ram (USA) – Richard Berankis (Litva)

Victor Crivoi (Rum.) – Stefan Koubek (Rak .)

Frank Dancevic (Kan.) – Lukáš Lacko (5-SR)

Blaž Kavčič (7-Slovin.) – Attila Balázs (Maď.)

< p> Simone Bolelli (Tal.) – Marek Semjan (SR)

kvalifikant – James Ward (V.Brit.)

Alexandre Kudriavcev (Rus.) – Adrian Mannarino (3-Fr.)

Dustin Brown (6-Nem.) – kvalifikant

Jaroslav Pospíšil (ČR) – Martin Klizan (SR)

Marco Chiudinelli (Švýc.) – kvalifikant

Stéphane Bohli (Švýc.) – Iľja Marčenko (2-Ukr.)