Kuzmínovo získala světové stříbro

Pjongčang. Trenér Slovenská biatlonistiek Milan Gašperčík se k stříbrné medailistce z běhu na 12,5 kilometrů s hromadným startem déle nedostal. “Vystískala každého, kdo měl něco společného se Slovensku. Se srdcem díků na dlani, “řekl.

Fotogalerii naleznete na sport.sme.sk.

Anastasia Kuzmínovo (24) je od loňského prosince Slovenka.Rodačka ze sibiřského Tume se k nám vydala za ruského krajana Daniela Kuzmina.

Nasťa přišla sama od sebe na Slovenský svaz biatlonu s prosbou: Chtěla bych reprezentovaž vaši zemi.

sedminásobně juniorskou medailistka, která získala pod dívčím jménem Šipulinová na MS dvakrát zlato, nikdo nelámal, aby vyměnila bílo-modro-červené barvy za stejné slovenské. Kuzmínovo iniciativně běhala od úřadu k úřadu, aby získala občanství. Biatlonový svaz se rychle dohodl s ruským. Trenér šťastný jako nikdy

“Jsem šťastný jako snad nikdy. Nasťa výborně střílela. Vyběhla až z druhé řady s číslem 20.Rychle si vybojovala dobrou pozici už před střeleckou první položkou, “říkal do telefonu Gašperčík. Omluvil se:” Promiňte, právě se chystá vyhlašování, o ten okamžik nemohu přijít. Zkuste o hodinku. ”

Samotný běh trval necelých 35 minut. Po úvodní střelbě vleže, bezchybné, se dostala Kuzmínovo na šestou pozici. Běžela tak rychle jako největší esa. Má ruskou školu. Po druhé zastávce na střelnici (též vleže) a opět čisté střelbě se dostala Slovenka na čtvrtou příčku.

Běh na 12,5 km se láme ve dvou střeleckých položkách vestoje. Po první z nich Kuzmínovo jednou minula, dostala se do čela o 1,4 sekundy před Rusku Olgu Zajcevová.Ostatní biatlonistky stříleli mnohem horší. Němky přišli o šanci bojovat o medaile.

Na poslední položce se opakoval scénář: Kuzmínovo i Zajcevová jednou minuli. Obě měly už toho dost. Slovenka po chvíli zjistila, že na Zajcevová běžecké již stačit nebude. Rutinně odrazila nápor Švédky Jonssonová.

“Nástin optimismus a bojovnost jsou krásné nakažlivé. Kuzmínovo je dobrým duchem naší reprezentace. Potřebovali jsme právě tento typ závodnice, “pokračoval z jihokorejského Pjongačangu Milan Gašperčík.

” Na taktické poradě před nedělní soutěží jsem musel mírně brzdit její snahu. Po úvodním sedmém místě v střelbě až příliš chtěla.V takovém případě zvykne závodnice kazit střelbu. Nasťa, vem to jak každodenní práci, říkal jsem. Zodpovědně, no klidně. Splnila do puntíku. Závěr zvládla excelentně. “Děkuji na všechny strany

V cíli byla na roztrhání. Nasťa mluví rusky i česky. Za ten krátký čas, co u nás žije, se naučila náš jazyk neuvěřitelně rychle. Po závodech děkovala : je to neuvěřitelné, že mám stříbro. Dnes mi vyšlo všechno. A opět zaznělo – děkuji. Patřilo servisman. Lyže mi šli jako švýcarské hodinky.

Anastasia Kuzmínovo je citlivá duše. “Jsem nesmírně šťastná, ale na druhé straně je mi smutno.Soucítím s pozůstalými po tom velkém neštěstí, které se stalo v mé nové vlasti na železničním přejezdu. Polomka není daleko od Banské Bystrice, v níž žiji, “tlumočil trenér dojímavý odkaz stříbrné biatlonistky. Pro skvělou generaci byly prokletím čtvrté místa

Pro skvělou generaci Slovenská biatlonistiek (Halinárová, Mihoková, Murínová, Pavkovčeková) byly prokletím čtvrté místa. preodvšetkým v štafetách, ale pro Mihoková iv individuálních závodech. Ze slavné generace už soutěží pouze Martina Halinárová.

Příjezd ruské rodačky je oživením i nadějí.Čtyřiadvacetiletá Anastasia Kuzmínovo – Šipulinová (180 cm, 70 kg), je na Slovensku téměř dva roky. Stále je talent

Sňatek s Danielem Kuzmina měli v dubnu 2007. Brzy se jim narodil syn Jelisa. Anastasia ho ještě v prosince kojila. první závod Světového poháru za novou vlast nedopadly nejlépe. Na Kuzmínovo dolehla únava z nekonečných vybavovačiek.

S ruskou reprezentací se Nasťa rozloučila na sklonku roku 2006. Viceprezident ruského biatlonového svazu Aleksandr Tichonov se nelúčil s bývalou juniorskou hvězdou snadno, ale chápal její důvody pro přestup.

Trenérovi Milanovi Gašperčík připadal čas vyřizování přestupu jako věčnost.Ihned spatřil Kuzminovvej přednosti. “Je pracovitá a ctižádostivá. Stále to je velký talent. O rok už může patřit mezi osobnosti světového formátu, “hodnotil trenér sportovní kvality posily slovenské reprezetácie.

Gašperčík vytdvihol Nástin charakter.” Přinesla do Bet365-Vyzvednout bonus týmu dobrou náladu, optimismus. Kéž jsme měli více takových dívek. Na druhé straně si uvědomuji, že hotová biatlonistka zatím není. Vedle ní však mohou růst další. pravda, platí i opak, Anastasia se může poučit od druhých, zkušených. ”

Závody na 12,5 km s hromadným startem, vyhrála Ruska Zajcevová.Ta se v roce 2006 vydala za Slováka Milana Augustin, reprezentanta v letním biatlonu, později sportovního funkcionáře. Její přestup na Slovensko nevyšel. Zajcevová střílela přesně jako Kuzmínovo, byla však byla jasně lepší běžecké.


Björndalen – Sázkové bonusy Bet365 čtvrté zlato

V mužské štafetě na 4 x 7,5 km triumfovali Norové (Svendsen, Berger, Björndalen).

Senzační Björdalen dovršil šampionát čtvrtým zlatem. On otočil průběh závodů. na posledním úseku předstihl Rakušana Šumana, ačkoli se na střelnici zdržel třemi dobíjeními.

Slováci ve složení Pavol Hurajt, Marek Matiaško, Miroslav Matiaško a Dušan Šimočko skončili v konkurenci 26 štafet na dobrém 12.místě.

Výsledky

1. Zajcevová (Rus.) 34: 18,3 (2 tr. Okr.), 2. Anastasia Kuzmínovo (SR) +7,5 (2), 3. Helena Jonssonová (Švéd.) 12,3 (2), 4 . Vita Semerenková (Ukr.) 34,6 (0), 5. Andrea Henkelová (Nem.) 35,2 (4), 6. Darja Domračevová (Biel.) 44,0 (2), 7. Magdalena Neunerová (Nem .) 50,1 (5), 8. Marie Laure Brunetová (Fr.) 51,8 (2), 9. Olga Medvedcevová (Rus.) 53,7 (3), 10. Veronika Vítková (ČR) 56,4 (2)

1. Kati Wilhelmová (Nem.) 729 bodů, 2. Helena Jonssonová (Švéd.) 703, 3. Magdalena Neunerová (Nem.) 626, 4. Tora Bergerová (Nor.) 588, 5. Andrea Henkelová (Nem.) 552, 6 . Světlana Slepcovová (Rus.) 539, 7. Darja Domračevová (Biel.) 535, 8. Martina Becková (Nem.) 514, 9.Zajcevová (Rus.) 510, 10. Sian-jing Liu (Čína) 485,…32. Anastasia Kuzmínovo 158, 83. Martina Halinárová (obě ČR) 3.

1. Helena Jonssonová (Švéd.) 156, 2. Zajcevová (Rus.) 122, 3. Kati Wilhelmová (Nem.) 119, 4. Magdalena Neunerová (Nem.) 117, 5. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 116, 6. Andrea Henkelová (Nem.) 109, 7. Natalia Levčenkovová (Mold.) 64, 7. Marie Laure Brunetová (Fr.) 98, 8. Olga Medvedcevová (Rus.) 86, 9. Simone Hauswaldová (Nem.) 84, 10 . Vita Smerenková (Ukr.) 83,…21. Anastasia Kuzmínovo (SR) 54. Průběžná medailové bilance 1. Norsko 3 – 1 – 3 2. Německo 2 – 4 – 1 3. Rusko 2 – 1 – 3 4. Švédsko 1 – 1 – 1 5. Rakousko 1 – 1 – 0 6. Francie 1 – 0 – 1 7.SLOVENSKO 0 – 1 – 0 Slovinsko 0 – 1 – 0 9. Chorvatsko 0 – 0 – 1

Bet365-Bonus ihned po registraci