Hejková je v sedmém Final Four Euroligy

UCOM třetím setkání čtvrtfinále play off.

Brno jen s osmi hráčkami

Český mistr v kádru se Slovenská krídelníčka Zuzanou Žirkova (pivotka Alena Kováčová je po operaci achilovky) bude v závěrečném turnaji Euroligy chybět poprvé po čtyřech účastech. V roce 2005 bylo Brno ve finále, loni získalo v domácím prostředí trofej. Kouč Jan Bobrovský měl v Moskvě k dispozici pouze osm hráček, zraněními a nemocemi zdecimovaný moravský tým podle něj neměl šance uspět. “Proti takovému kvalitnímu soupeři se reálně se šesti použitelnými hráčkami těžko vyhrává.O výsledku zápasu se rozhodlo už v prvním poločase, “cituje zkušeného trenéra agentura ČTK.

” Je to pravda, v závěru druhé čtvrtiny jsme Dvanáctibodový šňůrou získali rozhodující náskok. Brno pár minut předtím ještě vedlo 25:24. Naposledy v utkání, “potvrdila nám včera do telefonu Natália Hejková.” Soupeře vytáčela střídající maticové, na kterou se jeho obrana až tak nezahuštěné, vstřelila velmi důležité koše.Přidali se i ostatní hráčky, přímo z nich vyzařovalo, jak si věří a vůbec nepochybují o postupu. “

Přehrát dodnes máta

Spartak v prvním zápase před vlastním publikem s Brnem prohrál, s nožem na krku dokázal v odvetě v moravské metropoli sérii vyrovnat. “Ta prohra mě máta dosud. Je poučením do budoucna, zejména pokud bychom byli organizátory Final Four, o co se vedení klubu snaží. S roztřesenými rukama, co mě u takových zkušených hráček dost překvapilo, se v play off nedá uspět. Naštěstí družstvo se nám podařilo psychicky zvednout.Možná pomohlo mé vyprávění o pamětní čtvrtfinálové sérii Ružomberka s francouzským Bourges v roce 1999, která měla identický průběh. V té sezoně jsme Euroligu vyhráli poprvé. “

Ve vítězném týmu Spartaku Moskevská oblast excelovala Američanka Taurasiová. Zaznamenala 22 bodů, unikátní byla její více než 70-procentní úspěšnost trojkové střelby (7/5).” Konečně naplno zabrala, vždyť byla hráčkou roku WNBA. V lize i poháru se jí u nás dosud nedařilo, ale vyplatilo se mi, že jsem je nepřestávala věřit.Mimochodem, Diana jí jednou z mála hráček, které jsem si do týmu sama vybrala. “

Otevřený účet

Ty pravomoci si ponechal svérázný majitel klubu Šabtaj Kalmanovič.” Zápas prožíval velmi intenzivně. Už ve třetí čtvrtině mě začal objímat a zvedat do výšky. Spustil mě, až když jsem zjajkla, že to nevydrží moje bolavá páteř a že ještě není konec. Odpadl mu řádný kámen ze srdce. “Jaké byly oslavy? Zeptali jsme se v té souvislosti.” Nic organizované. Bylo by to předčasné. Jde se dál, čeká nás ještě dlouhá pouť. Dívky vítězství nad Brnem náležitě oslavili.V jistém podniku měli od Kalmanoviča otevřený účet, “řekla úspěšná trenérka. Mírně vymrzlá, řidič přiděleného auta opozdil.

Čtvrtfinále Evropské ligy, 3. zápasy

Spartak Moskevská oblast – Brno 72: 59 (44:35)

Žirkova odehrála 32 min., dala 15 bodů.

Fenerbahce Istanbul – Valencia 80:82 (38:36).

jak dále

Do Final Four, které bude od 30. března na dosud neurčeném místě, postoupili: Samara, Bourges, Spartak Moskevská oblast a Valencie. V semifinále se setkají Spartak – Samara, Bourges – Valencia, 1. dubna vítězové o prvenství, poražení o bronz.