Cibulková sahala v Miami na senzační výsledek

BRATISLAVA. Dominika Cibulková neustále dokazuje, že k absolutní špičce jí chybí velmi málo. Ví se vyburcovat ve chvílích, kdy to málokdo čeká.

V posledních měsících ji trápil zánět v noze, což se odrazilo i na výsledcích. Do turnaje v Miami vyhrála na čtyřech turnajích jen jeden zápas. Na Floridě však ukázala formu, se kterou vyhrála na konci roku turnaj v Moskvě.

Zápas čtvrtého kola na akci ze série Masters jí zůstane ještě dlouho v hlavě. Proti Viktorii Azarenková sahala na senzační vítězství, které Bet365-Recenze sázkové kanceláře by obletělo svět.S Běloruskou však prohrála 6: 1, 6: 7, 5: 7.

suverénka této sezóny se nestačila v prvních dvou setech divit způsobu hry, jakou na ni vytáhla drobná Slovenka. “Dominika hrála v prvních dvou setech úžasně. Nátlakové, agresivní, triafala všechny čáry, nemohla jsem se dostat do hry, “pochválila soupeřku Azarenková. Zpanikařila

Cibulková vyhrála první set 6: 1 a ve druhém vedla 4: 0 a 5: 2 s tím, že měla výhodu dvou brejků. Začal ji však zrazovat servis, který měla dosud přes osmdesátiprocentní.

“Za stavu 5: 2 jsem trochu zpanikařila, přestala jsem ji tlačit a Azarenková je hráčka, která dokáže využít každé zaváhání.Přesto si však myslím, že jsem odehrála výborný zápas, “řekla slovenská tenistka pro TASR.

Běloruska set otočila na 6: 5, ale Cibulková se ani za tohoto stavu nevzdala. Vynutila si tie-break, k mečboly se však nedostala.

Jak klíčový moment zápasu se dá označit Cibulkové zkažený úder za stavu 7: 7. Zbytečně při něm riskovala. Její Krížna forhend skončil asi o půl centimetru za čárou, což potvrdilo i jestřábí oko.

“Proti Vike musíte hrát stále s největším rizikem. Pokud polevíte, ihned se vám to vrátí, “dodala dvaadvacetiletá Bratislavčanka. Ve třetím setu se už zdálo, že Azarenková obrat dokoná, když na úvod prolomila Slovence podání.Cibulková však odpověděla stejně. Experti chválí

“Když Azarenková vyhrála druhý set, pomyslel jsem si, že to už bude jasné, ale k úderům a nasazení, jaké předvedla Cibulková v třetím setu, musím vzdát respekt,” napsal ve svém komentáři tenisový expert ESPN Greg Garber.

Cibulková vedla na konci setu 5: 4 a 30: 0 při súperkinom podání, ale Azarenková vytáhla skvělý servis, stav otočila a vzala soupeřce další servis. Pak měla naše tenistka ještě jeden brejkbol při Bieloruskinom podání, nevyužila ho.

Azarenková využila hned první mečbol a po téměř třech hodinách mohla slavit postup do čtvrtfinále.Na body vyhrála 110: 100

Cibulkové dominantní hra byla vidět i na číslech, když světovou jedničku převýšila ve vítězných Bet365-Čtěte více úderech o třídu poměrem 45:17.

Bohužel převýšila ji iv nevynucených chybách, kterých měla až 71, zatímco vítězka Australian Open 47.

Celkově na body vyhrála Cibulková, osmnáctka žebříčku, 110: 100. Výkon Slovenky uznale komentovali tenisové média.

“Cibulková hrála míčky ihned po odskoku a dokázala diktovat tempo ve většině výměn.To se proti Azarenková v této sezóně ještě nikomu nepodařilo, “napsal specializovaný portál tennis.com.

Přesto však Azarenková vrstevnice zdolala a prodloužila vítěznou sérii na 26 zápasů. Stále tak útočí na rekord Martiny Hingisové z roku 1997, která začala sezónu třiceti sedmi výhrami.

Dominika Cibulková (SR-16) – Azarenková (Biel.-1) 6: 1, 6: 7 (7), 5: 7 za 2 hodiny a 47 minut